Tenkrát v ráji - letní kino

Hlavní stránka » Kalendář akcí » Tenkrát v ráji - letní kino

Film na motivy stejnojmenného románu spisovatele a scénáristy Josefa Urbana vypráví o osudové lásce, nezlomném přátelství a vztazích českých a německých horolezců, do kterých osudově zasáhla těžká válečná doba Protektorátu. Legendární mýty opředený a ve své době nejlepší český horolezec Josef Smítka odmítl nastoupit k totálnímu nasazení v Říši a několik let se před německými úřady a gestapem skrýval... celý popis

Film na motivy stejnojmenného románu spisovatele a scénáristy Josefa Urbana vypráví o osudové lásce, nezlomném přátelství a vztazích českých a německých horolezců, do kterých osudově zasáhla těžká válečná doba Protektorátu. Legendární mýty opředený a ve své době nejlepší český horolezec Josef Smítka odmítl nastoupit k totálnímu nasazení v Říši a několik let se před německými úřady a gestapem skrýval ve skalním městě Hruboskalska, podporován kamarády z řad českých a německých horolezců. Joska na své cestě za svobodou překročil hranice možností nejen ve skalách, ale i v životě. Stal se legendou pro svůj nezlomný postoj k partě kamarádů, k vysněné ženě. Nikdy se nesklonil před okupační mocí.

Režie: Dan Krzywoň, Peter Pálka, Lordan Zafranović
Hrají: Vavřinec Hradilek, Vica Kerekes, Jan Budař, Miroslav Etzler, Simona Stašová, Jurgen Heinrich, Ondřej Havelka, Ladislav Mrkvička, Petr Šmíd, Pavel Rímský aj.