Pivovarnictví v Pardubickém kraji

Home » Kalendář akcí » Pivovarnictví v Pardubickém kraji

O tom, že vaření piva má v Pardubickém kraji bohatou tradici, nemůže být pochyb! Jasně to dokazuje i nová výstava v Regionálním muzeu v Chrudimi. Ta je věnována pivovarnictví v Pardubickém kraji od roku 1913 až po současnost. Možná vás překvapí, že za tu dobu se v regionu objevilo mnoho míst, kde se pivo vaří nebo vařilo. Více než čtyři desítky z nich pak chrudimská výstava prezentuje. A aby toho nebylo... celý popis

O tom, že vaření piva má v Pardubickém kraji bohatou tradici, nemůže být pochyb! Jasně to dokazuje i nová výstava v Regionálním muzeu v Chrudimi. Ta je věnována pivovarnictví v Pardubickém kraji od roku 1913 až po současnost. Možná vás překvapí, že za tu dobu se v regionu objevilo mnoho míst, kde se pivo vaří nebo vařilo. Více než čtyři desítky z nich pak chrudimská výstava prezentuje. A aby toho nebylo málo, tak zde jsou k vidění i fotografie srovnávající historický a současný stav pivovarů a předměty, které jsou s pěnivým mokem úzce spjaty. Konkrétně jde třeba o staré lahve, sudy či nádoby na pití piva. Nemůže chybět ani náznak staré hospody (z období 1. republiky) nebo bednářské dílny. Návštěvník si bude moci prohlédnout propagační filmy pivovarů z Hlinska a Pardubic a film z Velkých Popovic z roku 1934, představující tehdejší výrobu, ale také se seznámit s mnoha zajímavostmi, které výrobu piva doprovázely.

Výstava je navíc plná pozoruhodných interaktivních prvků. Celá rodina si může zahrát stolní hru, kde se jednotliví členové něco dozvědí, ale kde se hlavně pobaví. Čekají na Vás ochutnávky piv spojené s prodejem, takže se máte na co těšit! Srdečně Vás zveme na vernisáž, která se uskuteční 28. listopadu 2013.