Šťastné a veselé

Home » Kalendář akcí » Šťastné a veselé

Připravovaná výstava Šťastné a veselé si klade za cíl přiblížit veřejnosti atmosféru vánoc, tentokrát trochu netradičně. Ke každým vánocům a blížícímu se novému roku si lidé posílají vánoční pohlednice a přání do následujícího roku. A právě vánoční pohlednice a novoroční přání z různých období 20. století si budou moci návštěvníci v muzeu prohlédnout. Dále bude výstava doplněna o ukázku betlémů a vánočních... celý popis

Připravovaná výstava Šťastné a veselé si klade za cíl přiblížit veřejnosti atmosféru vánoc, tentokrát trochu netradičně. Ke každým vánocům a blížícímu se novému roku si lidé posílají vánoční pohlednice a přání do následujícího roku. A právě vánoční pohlednice a novoroční přání z různých období 20. století si budou moci návštěvníci v muzeu prohlédnout. Dále bude výstava doplněna o ukázku betlémů a vánočních ozdob, které jsou neodmyslitelně s touto dobou spjaty.
K výstavě jsme připravili hry, které provedou žáky vánočními zvyky. Společně odhalíme přísady do cukroví, které používaly naše babičky. A vstoupíme do Betléma k jesličkám a zavzpomínáme na všechny postavy, které následovaly kometu, aby se poklonily Ježíškovi.