Hrnčířská sobota 2014

Home » Kalendář akcí » Hrnčířská sobota 2014

Od 9 do 16 hodin budou mít návštěvníci možnost sledovat při práci hrnčíře a keramiky, kteří přijali pozvání a přijedou na Veselý Kopec z celé České republiky. Zastoupeny budou nejrůznější typy výrobků z hrnčířské hlíny: hrnčina, kamenina, bělnina, majolika aj. Užitkové i okrasné předměty zhotovené z hrnčířské hlíny modelováním, točením na kruhu, či pomocí forem. Především pro dětské návštěvníky bude... celý popis

Od 9 do 16 hodin budou mít návštěvníci možnost sledovat při práci hrnčíře a keramiky, kteří přijali pozvání a přijedou na Veselý Kopec z celé České republiky. Zastoupeny budou nejrůznější typy výrobků z hrnčířské hlíny: hrnčina, kamenina, bělnina, majolika aj. Užitkové i okrasné předměty zhotovené z hrnčířské hlíny modelováním, točením na kruhu, či pomocí forem. Především pro dětské návštěvníky bude připraveno několik dílniček, kde si budou moci vyzkoušet modelování z hlíny nebo malování keramiky a porcelánu. Ale i dospělí návštěvníci budou mít možnost vyzkoušet si některé techniky a dovednosti hrnčířského řemesla a především sledovat hrnčíře při práci. Pokud máte doma rozbitý hliněný hrnec či mísu po babičce, můžete využít služby dráteníka, který nádobu opraví.
Sobotu na Veselém Kopci zpříjemní písničky žesťového kvintetu dechové hudby Mrákotinka. Srdečně zveme k návštěvě Hrnčířské soboty na Veselém Kopci dne 17. 5. od 9 do 16 hodin na Veselém Kopci u Hlinska.