Orel na svých perutích se vznese

Home » Kalendář akcí » Orel na svých perutích se vznese

Srdečně zveme na výstavu, díky níž se setkáte s orly ve všech rozměrech jejich královských těl, v pohledu přírodním, symbolickém, heraldickém. Právě proto, že je orel tak mocným zvířetem a nejvznešenějším znamením, objevuje se na znacích měst, na budovách, na chodnících, vlajkách, penězích, pohárech, dveřích, dlaždicích. Součástí výstavy je i výzva občanům nejen Chrudimě: Pomozte nám zpracovat výskyt... celý popis

Srdečně zveme na výstavu, díky níž se setkáte s orly ve všech rozměrech jejich královských těl, v pohledu přírodním, symbolickém, heraldickém.

Právě proto, že je orel tak mocným zvířetem a nejvznešenějším znamením, objevuje se na znacích měst, na budovách, na chodnících, vlajkách, penězích, pohárech, dveřích, dlaždicích. Součástí výstavy je i výzva občanům nejen Chrudimě: Pomozte nám zpracovat výskyt orla ve všech oblastech, kam se dostal. V té kulturní i v té přírodní. Pište projekty i pohádky, fotografujte, vymýšlejte příběhy, bádejte v archivech, knihách, starých novinách či vyprávění babiček a dědečků. Ve druhém patře muzea, v nově otevřené výstavní místnosti, budou došlé práce vystaveny. Badatelské a tvůrčí nápady přineste, přivezte nebo pošlete do muzea do 2. června. Jen tak se mohou stát práce výtvarné, literární, fotografické, plošné, dvourozměrné nebo videa chrudimských občanů, dětí, školáků, studentů, badatelů a tvůrců všech věkových skupin součástí výstavy. Vernisáž 12. června 2014, 17:00.