Světové mýty jinak

Home » Kalendář akcí » Světové mýty jinak

Exponáty ze sbírky Tomáše Pavlíka Vernisáž 29. ledna 2015 v 17:00 Výstava představuje minerály, zkameněliny, rostliny a živočichy nesoucí jména mytologických postav nebo symbolicky s těmito božstvy, démony a hrdiny související. Zastoupeny jsou mýty evropské (keltské, severské, slovanské a další), africké (zejména egyptské), asijské (mezopotámské, indické, čínské atd.), australské a oceánijské, americké... celý popis

Exponáty ze sbírky Tomáše Pavlíka
Vernisáž 29. ledna 2015 v 17:00

Výstava představuje minerály, zkameněliny, rostliny a živočichy nesoucí jména mytologických postav nebo symbolicky s těmito božstvy, démony a hrdiny související. Zastoupeny jsou mýty evropské (keltské, severské, slovanské a další), africké (zejména egyptské), asijské (mezopotámské, indické, čínské atd.), australské a oceánijské, americké (severoamerických Indiánů, mayské, aztécké apod.). Více než čtyři sta exponátů propojuje dva světy – přírodu a kulturu – a nabízí poznání nových a často nečekaných souvislostí.

Přijďte se podívat na vážku pojmenovanou po keltské ochránkyni mořeplavců, na germánského boha hromu v podobě minerálu, na rostlinu se jménem egyptského průvodce zemřelých nebo na brouka šířícího slávu zakladatele čínského náboženství. Uvidíte kraba, který byl nazván podle japonského boha stvořitele či kaktus a vzácné nerosty nesoucí jména hlavních aztéckých božstev. A k tomu všemu si ještě prohlédnete zuby a kosti téměř stovky živočichů, považované v minulosti za pozůstatky nejrozšířenějších mýtických bytostí – draků.

Muzeum ve znamení draka:
Pomozte nám vytvořit co největšího draka, který by procházel celým muzeem od přízemí až ke střeše.

1. Doprovodný program pro školy: komentované prohlídky s Tomášem Pavlíkem a výtvarná dračí dílna s muzejním pedagožkou Barborou Hlaváčovou. Objednávky: hlavacova@muzeumcr.cz nebo 464 620 566.

2. Doprovodný program pro veřejnost: herna s dračí průlezkou a úkoly pro chytré hlavičky.