Veselý Kopec: Jsme tu pro vás

Home » Kalendář akcí » Veselý Kopec: Jsme tu pro vás

V sobotu 23. dubna se slavnostně otevřou dveře roubenek na Veselém Kopci. Pro tuto příležitost jsme připravili program s názvem Jsme tu pro vás. Od 10 do 15 hodin můžete v jednotlivých chaloupkách využít nabídky tvořivých dílniček, ale také třeba ochutnat v peci čerstvě upečený chléb a placky z chlebového těsta, setkat se s řemeslníky a sledovat ukázky výroby zajímavých předmětů, například dýmek,... celý popis

V sobotu 23. dubna se slavnostně otevřou dveře roubenek na Veselém Kopci. Pro tuto příležitost jsme připravili program s názvem Jsme tu pro vás.

Od 10 do 15 hodin můžete v jednotlivých chaloupkách využít nabídky tvořivých dílniček, ale také třeba ochutnat v peci čerstvě upečený chléb a placky z chlebového těsta, setkat se s řemeslníky a sledovat ukázky výroby zajímavých předmětů, například dýmek, hrábí nebo ručně tkaných žinylkových textilií.

Vrcholem programu však bude ukázka tradičního obyčeje - stavění tzv. velikonočního stromu a oslava Věnečku ze Střemošic. V 12,30 hodin se můžete i vy zúčastnit tradičně ručního vztyčení ozdobného stromu a po jeho postavení i Věnečku. Obyčeje předvedou obyvatelé ze Střemošic, kteří je udržují po několik generací v téměř nezměněné podobě.

K dobré náladě zahraje žesťový kvintet Mrákotínka.

V sobotu 23. dubna budete mít také možnost poprvé navštívit výstavu připravenou ve statku z Mokré Lhoty, která dá nahlédnout do zákulisí práce v našem muzeu.

Program:

10,00 – 11,00 - Poznáte nás? - zábavný kvíz v poznávání sbírkových předmětů, Mgr. P. Bulena

11,00 – 12,00 - povídání o tradičních stavebních technikách roubených staveb a jejich konzervaci, PhDr. M. Křivanová

13,00 – 14, 00 - Poznáte nás? - zábavný kvíz v poznávání sbírkových předmětů, Mgr. P. Bulena

14,00- 15,00 - povídání o tradičních stavebních technikách roubených staveb a jejich konzervaci, PhDr. M. Křivanová

Hájenka: výtvarná dílnička – výroba líta, Jana Rauchfussová a Šárka Teplá

Statek z Mokré Lhoty : pečení podplamenic v chlebové peci a jejich ochutnávka, prodej pečiva, Pekárna Borová

Statek z Mokré Lhoty, bývalý chlév - zahájení výstavy „Jsme tu pro vás“

Kulturní program:

11,00 - žesťový kvintet Mrákotínka hraje pro dobrou náladu, areál muzea

12,30 – stavění tzv. Velikonočního stromu, amfiteátr u usedlosti z Dolního Újezdu

Následuje - Velikonoční věneček, nejdříve vyjde průvod z amfiteátru a po obchůzce areálem se sem zase vrátí. Celý program hudbou doprovází žesťový kvintet Mrákotínka.