Veselokopecký jarmark

Home » Kalendář akcí » Veselokopecký jarmark

Máte tak jedinečnou příležitost seznámit se s tradičními řemesly a řemeslníky. Pozvání k účasti na tomto jarmarku přijala více jak stovka pečlivě vybraných lidových výrobců z celé České republiky, včetně výrobců oceněných titulem Nositel tradice. V prostředí muzea v přírodě tak budete mít možnost prohlédnout si a nakoupit krásné výrobky. Ale také sledovat řemeslníky při práci a využít možnosti vyzkoušet... celý popis

Máte tak jedinečnou příležitost seznámit se s tradičními řemesly a řemeslníky. Pozvání k účasti na tomto jarmarku přijala více jak stovka pečlivě vybraných lidových výrobců z celé České republiky, včetně výrobců oceněných titulem Nositel tradice. V prostředí muzea v přírodě tak budete mít možnost prohlédnout si a nakoupit krásné výrobky. Ale také sledovat řemeslníky při práci a využít možnosti vyzkoušet si svoji zručnost ve výtvarných dílničkách. Budou zastoupeny různé řemeslné techniky: ručně tkané textilie – včetně jedinečné žinylky, modrotisk, kanafas, keramika, lidové hudební nástroje, dřevěné užitné předměty (např. hrábě, násady, kosišťata, vařečky, misky aj.), bylinky. Zaujmou jistě kováři, košíkáři, skláři, dráteníci, ale také výrobci hraček, drobné bižuterie a další.

Po oba dny zpestří atmosféru doprovodný kulturní program zahrnující kramářské písničky, dětský folklor i dechovou hudbu.

Během jarmarku můžete samozřejmě navštívit i všechny expozice v roubených objektech, včetně výstav s názvy Jsme tu pro vás a Masopust očima dětí umístěných ve statku z Mokré Lhoty.

Přijďte si udělat radost na Veselokopeckém jarmarku!