Posvícení na Veselém Kopci

Home » Kalendář akcí » Posvícení na Veselém Kopci

V sobotu 3. září se na Veselém Kopci u Hlinska koná program s příjemným názvem i obsahem – Posvícení. Prázdninami zajímavé programy v našem muzeu v přírodě nekončí. Ve všech roubených objektech to bude vonět přípravou tradičního posvícenského pečiva, někde budou moci návštěvníci i ochutnávat. Například v hájence se bude péci, ochutnávat i prodávat sváteční pečivo, ve statku z Mokré Lhoty zase zavoní... celý popis

V sobotu 3. září se na Veselém Kopci u Hlinska koná program s příjemným názvem i obsahem – Posvícení. Prázdninami zajímavé programy v našem muzeu v přírodě nekončí.

Ve všech roubených objektech to bude vonět přípravou tradičního posvícenského pečiva, někde budou moci návštěvníci i ochutnávat. Například v hájence se bude péci, ochutnávat i prodávat sváteční pečivo, ve statku z Mokré Lhoty zase zavoní chléb a placky z chlebového těsta upečené ve zdejší chlebové peci. Ve mlýně zase můžete sledovat vyřezávání perníkářských forem a pečení perníků v nich.

Ani Posvícení na Veselém Kopci se neobejde bez veselé muziky, tance a zpěvu. O to se postarají folklorní soubory Vysočan a Vysočánek z Hlinska, žesťový kvintet dechové hudby Mrákotínka a dvojice dudáků. Program doplní malý Posvícenský jarmark, jehož se zúčastní pozvaní lidoví výrobci nabízející především tradiční dobroty, ale také nože, hrábě, formičky a další výrobky.

K pozvánce zbývá ještě dodat, že posvícenské speciality bude nabízet i Hospoda Na vejměnku v areálu muzea, která pro tento den připravila speciální jídelníček. Srdečně zveme!