Mikulášsko-vánoční jarmark s rozsvícením vánočního stromu

Home » Kalendář akcí » Mikulášsko-vánoční jarmark s rozsvícením vánočního stromu

V pátek 25. listopadu od 12 do 19 hodin bude v okolí řeky Chrudimky v Hlinsku opět živo. S blížící se Mikulášskou nadílkou a časem vánočním se v prostoru památkové rezervace Betlém a na nábřeží před Orlovnou uskuteční již tradiční Mikulášsko-vánoční jarmark, na kterém se bude v 18. hodin rozsvěcet vánoční strom. Pod vánočním stromem na Betlémě bude pro všechny návštěvníky čekat i překvapení v podobě... celý popis

V pátek 25. listopadu od 12 do 19 hodin bude v okolí řeky Chrudimky v Hlinsku opět živo. S blížící se Mikulášskou nadílkou a časem vánočním se v prostoru památkové rezervace Betlém a na nábřeží před Orlovnou uskuteční již tradiční Mikulášsko-vánoční jarmark, na kterém se bude v 18. hodin rozsvěcet vánoční strom. Pod vánočním stromem na Betlémě bude pro všechny návštěvníky čekat i překvapení v podobě vyřezávaného Betléma. Sochy v životní velikosti pro tento účel vytvořil pan Martin Šustr.
Na jarmark je přihlášeno velké množství prodejců různého sortimentu. Naleznete zde především vánoční sortiment jako je jmelí, adventní věnce, vánoční dekorace a ozdoby, formičky na pečení atd. Radost si můžete udělat nákupem proutěného zboží, dekorací do bytu nebo originálních ručně vyráběných šperků. Pro své nejbližší zde naleznete dárky pro radost jako malované hrníčky, perníková srdce, voňavá mýdla a mnoho dalšího. Na zimní jarmarky patří i ohřívaná medovina, svařené víno anebo horké ovocné nápoje, nebude chybět ani trdelník nebo teplé palačinky.
Od 16 hodin se návštěvníci mohou těšit na doprovodný program, v rámci kterého mohou zhlédnout pohybové studio Sluníčko, dětský soubor Základní umělecké školy z Hlinska. K poslechu nám zahraje rodinná skupina A.M.ÚLET autorský folkrock plný adventních a vánočních melodií. Vstupné na jarmark je zdarma.