Vezmi cep, pojď na mlat

Home » Kalendář akcí » Vezmi cep, pojď na mlat

Program věnovaný tradičnímu hospodaření na českém venkově představí ukázky zpracování plodin, prodej výrobků a doprovodný program. Nabídne se vám jedinečná možnost zhlédnout ukázky zpracování tradičních zemědělských plodin, z nichž některé si budete moci také vyzkoušet! Dozvíte se například, jak se mlátilo cepem obilí a k čemu byly dobré říkanky, které se při mlácení používaly, jak se zpracovával len... celý popis

Program věnovaný tradičnímu hospodaření na českém venkově představí ukázky zpracování plodin, prodej výrobků a doprovodný program. Nabídne se vám jedinečná možnost zhlédnout ukázky zpracování tradičních zemědělských plodin, z nichž některé si budete moci také vyzkoušet! Dozvíte se například, jak se mlátilo cepem obilí a k čemu byly dobré říkanky, které se při mlácení používaly, jak se zpracovával len, sušilo ovoce, jak stabilní motor poháněl mačkač ovsa.

Dále budete mít možnost zakoupit si u pozvaných lidových výrobců například sušené ovoce, bylinky a koření, medové výrobky a další drobnosti. Den na Veselém Kopci vám svým vystoupením jistě zpříjemní i Dechová muzika Radovanka z Jiřic.