Jazz ve vinárně - Trio Kuh: Köhldorfer - Uhlíř - Helešic

Home » Kalendář akcí » Jazz ve vinárně - Trio Kuh: Köhldorfer - Uhlíř - Helešic

Objev roku 2018 Trio Kuh - Köhldorfer – Uhlíř – Helešic. Toto trio tvoří vynikající rakouský kytarista, žijící ve Vídni edi Köhldorfer, jeden z nejlepších evropských kontrabasistů František Uhlíř a česká bubenická legenda Jaromír Helešic. Program tria se skládá ze známých jazzových standardů a originálních skladeb (Köhldorfer, Uhlíř). Edi Köhldorfer - kytara Studoval klasickou kytaru na universitě... celý popis

Objev roku 2018 Trio Kuh - Köhldorfer – Uhlíř – Helešic.

Toto trio tvoří vynikající rakouský kytarista, žijící ve Vídni edi Köhldorfer, jeden z nejlepších evropských kontrabasistů František Uhlíř a česká bubenická legenda Jaromír Helešic.

Program tria se skládá ze známých jazzových standardů a originálních skladeb (Köhldorfer, Uhlíř).

Edi Köhldorfer - kytara
Studoval klasickou kytaru na universitě v Grazu a jazzovou kytaru na konzervatoři ve Vídni a proto se cítí doma jak v klasické tak i v jazzové hudbě. Spolupracoval s význačnými jazzovými interprety jako Biréli Lagrène, Dee Dee Bridgewater, Barbara Dennerlein,Thomas Gansch. V klasické hudbě spolupracoval s Wiener Symphonikern, Radiosymphonie Orchester Wien, Tonkünstler Orchester.

Je taky velmi žádaný kytarista v rámci popové muziky (Stewart Copeland, Helen Schneider, The Rounder Girls. Se skupinou „Global Kryner“ obdržel zlatou desku za album „Global.Kryner. Zastupoval také Rakousko na Eurovision Song Contest a vyhrál taky „Amadeus-Award“.

Edi Köhldorfer natočil pod svým jménem mnoho CD a vystupoval mimo Australii na všech kontinentech.

Další informace na webu www.edikoehldorfer.com

František Uhlíř - bass
Absolvent konzervatoře v Brně.(1965-1971) Dlouhá léta byl členem skupiny SHQ Karla Velebného, Baroque Jazz Q a skupin pianisty E. Viklického a v roce 1987 založil vlastní skupinu „fut - František Uhlíř Team.“ Rejstřík jeho četných aktivit zahrnuje i spolupráci s různými mezinárodními skupinami a sólisty (East - West Connection, Czech - Norwegian Band, Europlane Orchestra, D.Weckl, B.Moses, P.Woods, S.Costanzo, J.Newman, T.Curson, B.Bailey,P.Wilson, S.Nistico, S.Hamilton, S.Robinson, S.Wilkins, D.Goykovich, C.Stötter, P.Catherine,S.Houben, R.Magris, B.Castelluci ,W.Lackerschmied, W.Haffner, A.Riel, P.Mikkelborg, B.Dennerlein).

Účinkoval na koncertech a festivalech v těchto zemích - Německo, Norsko, Dánsko, Holandsko, Belgie, Španělsko, Itálie, Švýcarsko, Rakousko, Maďarsko, Polsko, Rusko, Bulharsko, Chorvatsko, Slovinsko, Kypr, Izrael, USA, Kanada, Vietnam, Japonsko.

Nahrál vice než 25 cd jako „sideman“ a vydal 2 autorská CD (Basssaga, Frantisek Uhlir Team feat. C. Stötter), dále 3 cd s triem juh - Jurkovič + Uhlíř + Helešic (Live 2002, Frantisek Uhlir Trio feat. D.Goykovich 2006, Maybe Later 2008 ArtaRecords), 2 cd z koncertů „Jazz na Hradě“ (Bass Session 2009, František Uhlíř 60 2011 -Multisonic) Double cd Bass Devotion - Basssaga 2010 - Multisonic a Trio WUH - Live at Jazzinec 2014).

Další informace na webu www.fut.zde.cz

Jaromír Helešic - bicí
Vyrůstal na jižní Moravě v Mikulčicích. Od konce 60 let žije v Praze, kde působil v různých jazzových formacích (Jazz Half Sextet, Jazz Nova) než zakotvil ve skupině kontrabasisty Luďka Hulana - Jazz Sanatorium. V 70. letech se stal Jaromír Helešic jedním z nejlepších a nejžádanějších hráčů na bicí nástroje u nás (Impuls, Energit L. Andršta, Jazz Q M. Kratochvíla, Pražský Big Band, Milan Svoboda Q, R. Dašek Trio). Jaromír Helešic vystupoval s různými hudebními projekty po celé Evropě, v USA a v Indii.

Změna programu - termínu vyhrazena.