Komorní koncert

Home » Kalendář akcí » Komorní koncert

Chrudimské hudební pátky – Podzim 2019 Lenka Korbelová – klavír, Marek Švejkar – klarinet. V programu mj.: Camille Saint-Saëns, Michail Ivanovič Glinka, Pablo Sarasate 846. chrudimský hudební večer Klarinetista Marek Švejkar a klavíristka Lenka Korbelová spolu spolupracují již 9 let od studií jako duo interpretující široké spektrum klasické hudby od baroka po současnost. Jejich repertoár je rozmanitý... celý popis

Chrudimské hudební pátky – Podzim 2019

Lenka Korbelová – klavír, Marek Švejkar – klarinet.

V programu mj.: Camille Saint-Saëns, Michail Ivanovič Glinka, Pablo Sarasate

846. chrudimský hudební večer

Klarinetista Marek Švejkar a klavíristka Lenka Korbelová spolu spolupracují již 9 let od studií jako duo interpretující široké spektrum klasické hudby od baroka po současnost. Jejich repertoár je rozmanitý a dramaturgicky vystavěný přímo pro veřejnost.

Mají za sebou mnoho úspěchů na pódiích mezinárodních festivalů, které je dostaly do širšího povědomí veřejnosti. Byli pozváni vystupovat několika festivaly jako např. Pražské jaro, Festival Trmice, Festival Břevnovské hudební slavnosti, Festival Popradské hudební jaro atd. Zúčastnili se koncertů pro soukromé účely a instituce v Čechách i zahraničí. V tomto roce byli pozváni k oslavám 30. Výročí Sametové revoluce do Washingtonu D.C.. V roce 2020 vystoupí v Bosně a Hercegovině a v Athénách v rámci tamních festivalů.

Každý má za sebou velký počet sólových koncertů s orchestry, či komorní hudby. Lenka Korbelová je absolventkou Hudební akademie múzických umění v Praze (u Prof. Ivana Klánského) a Akademie ,,Incontri col Maestro” v italské Imole (u Maestra Vovky Ashkenazyho). Marek Švejkar působí jako student na pařížské Conservatoire de Paris (u Prof. Philippa Berroda) a v Akademii komorní hudby v Praze.

Lenka Korbelová se narodila v roce 1991 v Chrudimi. Svá hudební studia začala na Zuš Chrudim u paní učitelky Věry Novákové. Je absolventkou Konzervatoře v Teplicích, kde studovala klavír u profesorky Věry Vlkové a na Akademii múzických umění v Praze vystudovala klavír u Prof. Ivana Klánského. Je rovněž absolventkou Mezinárodní Klavírní Akademie ,,Incontri col Maestro“ v Itálii u Maestra Vovky Ashkenazyho. Je laureátkou řady národní i mezinárodních soutěží.

Marek Švejkar (1995), první český klarinetista přijatý na Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse de Paris, vítěz mnoha mezinárodních soutěží a člen Akademie komorní hudby.