Luděk Vojtěchovský - Poslední fotografie

Home » Kalendář akcí » Luděk Vojtěchovský - Poslední fotografie

Luděk Vojtěchovský je v současné době jedním z mála klasických fotografů, kteří své fotografie vytvářejí sami tradičním mokrým procesem. Zdaleka však nejde jen o postup vyvolávání fotografie z nafoceného negativu. Jeho díla vznikají manipulací různých objektů, materiálů a světel pod zvětšovacím přístrojem tak, jak je tvořil například Man Ray nebo Jaroslav Rössler. Název výstavy – Poslední fotografie... celý popis

Luděk Vojtěchovský je v současné době jedním z mála klasických fotografů, kteří své fotografie vytvářejí sami tradičním mokrým procesem. Zdaleka však nejde jen o postup vyvolávání fotografie z nafoceného negativu. Jeho díla vznikají manipulací různých objektů, materiálů a světel pod zvětšovacím přístrojem tak, jak je tvořil například Man Ray nebo Jaroslav Rössler.

Název výstavy – Poslední fotografie – však již předznamenává nebývalý význam této akce. Luděk Vojtěchovský zde představí svá poslední díla, která z technických důvodů – zastavení výroby speciálních fotografických papírů - již nebudou mít další nástupce.

K výstavě připravujeme i knihu, která Vojtěchovského tvorbu dokumentuje.