Jazz ve vinárně - Petra Vlková kvartet

Home » Kalendář akcí » Jazz ve vinárně - Petra Vlková kvartet

Petra Vlková je zpěvačka, která se při svých vystoupeních pohybuje na hranicích jazzu, popu a soulu. Styl jejího projevu jen těžko zařadíte do nějaké škatulky, čiší z něj přirozenost, lehkost, bezprostřednost a je plný radosti z muziky a tvoření. S velkou oblibou si hraje s melodiemi a frázováním, a do notoricky známých písní tak vnáší nový rozměr, příjemně osvěžující a překvapivý. Hudba je v různých... celý popis

Petra Vlková je zpěvačka, která se při svých vystoupeních pohybuje na hranicích jazzu, popu a soulu. Styl jejího projevu jen těžko zařadíte do nějaké škatulky, čiší z něj přirozenost, lehkost, bezprostřednost a je plný radosti z muziky a tvoření. S velkou oblibou si hraje s melodiemi a frázováním, a do notoricky známých písní tak vnáší nový rozměr, příjemně osvěžující a překvapivý.

Hudba je v různých podobách součástí jejího života již od malička. Zpívat začala ve svých sedmnácti letech a jazzový přístup k hudbě ji oslovil přibližně o 4 roky později. I když zpěv ani jazz nikdy nestudovala, přirozené muzikanství a velká láska k hudbě jí otevřely dveře ke spolupráci se špičkami české jazzové scény a nesčetně koncertním i komerčním vystoupením po celé České republice i v zahraničí.

Na koncertu v Chrudimi Petra vystoupí v doprovodu svých dlouhodobých kolegů a přátel muzikantů:
Jaroslava Šindlera (kytara),
Ondřeje Štajnochera (kontrabas),
Csaba Csendes (bicí).

Uslyšíte jak jazzové standardy, tak několik popových kousků, ale těšit se můžete také na několik krásných českých melodií.