Ota Janeček - Kresby a sochy

Home » Kalendář akcí » Ota Janeček - Kresby a sochy

Ota Janeček, jeden z nezastupitelných českých umělců 20. století, by oslavil 100. narozeniny. K této příležitosti připravila Galerie Art dvě výstavy, které mapují průřez celkovým tvůrčím obdobím tohoto autora. První z nich - Obrazy - proběhla na jaře loňského roku. Nyní představujeme druhou část - Kresby a sochy. Většina kreseb z této výstavy byla součástí expozice v Anglii v roce 1985, která okouzlila... celý popis

Ota Janeček, jeden z nezastupitelných českých umělců 20. století, by oslavil 100. narozeniny. K této příležitosti připravila Galerie Art dvě výstavy, které mapují průřez celkovým tvůrčím obdobím tohoto autora. První z nich - Obrazy - proběhla na jaře loňského roku. Nyní představujeme druhou část - Kresby a sochy.

Většina kreseb z této výstavy byla součástí expozice v Anglii v roce 1985, která okouzlila veřejnost i odborníky. “Kresby Picassa, Braqua, Modiglianiho, Matisse, Egona Schieleho a Oty Janečka jsou to nejhodnotnější, co v tomto století v kresbě vzniklo,” napsala anglická kritika po Janečkově londýnské výstavě v roce 1985. Takto adorované kresby mají nyní možnost vidět i návštěvníci naší výstavy.

Sochy pocházejí většinou z raného období autory tvorby, které Ota Janeček vytvořil řezbou do dřeva, některé z nich byly odlity do bronzu až v pozdějších letech.