Michal Cihlář - Sexshopy

Home » Kalendář akcí » Michal Cihlář - Sexshopy

Michal Cihlář, grafik Od studií na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze (1981-1987, speciální ateliér knižní kultury a písma) je ve svobodném povolání. Pracuje v oborech volná a užitá grafika, fotografie, koláž a autorské deníky, plastika z mačkaného papíru. Barevnému linorytu se systematicky věnuje již od roku 1981. Za svůj přínos české moderní grafice obdržel za rok 2002 Cenu Vladimíra Boudníka... celý popis

Michal Cihlář, grafik

Od studií na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze (1981-1987, speciální ateliér knižní kultury a písma) je ve svobodném povolání. Pracuje v oborech volná a užitá grafika, fotografie, koláž a autorské deníky, plastika z mačkaného papíru. Barevnému linorytu se systematicky věnuje již od roku 1981. Za svůj přínos české moderní grafice obdržel za rok 2002 Cenu Vladimíra Boudníka.

Monotématická výstava Sexshopy ukazuje vývoj tohoto obskurního námětu v Cihlářově díle v průběhu celých sedmnácti let. Jde přitom pouze o část spektra jeho zájmů, neboť se stejnou důsledností se věnuje i portrétu, fenoménu zátiší, zvířatům, pop-artovým a komiksovým inspiracím i nejrůznějším ilustracím.

Jako ucelený koncept představuje autor téma sexshopů v Galerii Art veřejnosti vůbec poprvé.