Lughnasad

Home » Kalendář akcí » Lughnasad

Lughnasad je jedním z hlavních keltských svátků. Je to svátek plodnosti a úrody. Poslední červencový víkend přijeďte společně s Kelty oslavit už 15. ročník festivalu Lughnasad v Zemi Keltů v Nasavrkách. Za branami Země Keltů se opět usídlí Keltové a ožije celá vesnice. Čeká vás bohatý program k 15. narozeninám festivalu. Těšte se na irskou hudbu a tance, řemeslné workshopy a prodej krásných výrobků... celý popis

Lughnasad je jedním z hlavních keltských svátků. Je to svátek plodnosti a úrody. Poslední červencový víkend přijeďte společně s Kelty oslavit už 15. ročník festivalu Lughnasad v Zemi Keltů v Nasavrkách. Za branami Země Keltů se opět usídlí Keltové a ožije celá vesnice.

Čeká vás bohatý program k 15. narozeninám festivalu. Těšte se na irskou hudbu a tance, řemeslné workshopy a prodej krásných výrobků, přednášky, dobré jídlo a pití, hry pro rodiny s dětmi, ale hlavně klání Keltů v disciplínách, které si může zkusit každý a není se čeho bát :) A spoustu dalšího ... novinky postupně zveřejňujeme tady na Facebooku.

A víte, že stopy Keltů je možné nalézt po celé Evropě? No a Česko není výjimkou. Každoročně přijíždí na Lughnasad do Nasavrk i kmeny z různých koutů Evropy - loni i letos tomu bohužel zabrání Covidová situace. Ale i tak bude velkolepý program se spoustou novinek.

Těšíme se na vás na 15. ročníku festivalu, bude to současně 5. rok na skanzenu v Zemi Keltů.