Tip pro školáky a studenty - na Betlémě pořádáme výpravy do minulosti

Home » Archiv aktualit » Tip pro školáky a studenty - na Betlémě pořádáme výpravy do minulosti

Datum vydání: 11. 5. 2010

Soubor lidových staveb Vysočina připravil na letošní rok zajímavý program. V památkové rezervaci lidové architektury Betlém v Hlinsku je možné využít speciální nabídky určené organizovaným skupinám žáků základních škol a studentům středních škol.

Nabídka se týká možnosti objednat si zvláštní prohlídku roubených domků, která je připravena jako zajímavá výprava do minulosti. Účastníci v doprovodu průvodce budou hledat odpovědi na otázky kladené v tištěných materiálech, které byly pro tento účel vydány a jež si každý z nich odnese domů. Na své cestě do minulosti vzdálené více jak 100 let se dozvědí zajímavosti o životě původních betlémských obyvatel, o tradičních řemeslech a prohlédnou si zajímavé předměty v jednotlivých expozicích. Specializované prohlídky vycházejí ze zkušeností odborných pracovníků získaných přípravou a realizací programů určených školám a reagují tak na poptávku pedagogů po podobném celoročním programu.

Specializované prohlídky trvají přibližně 90 minut, děti a studenti potřebují psací potřeby a prohlídku je třeba předem objednat. Podrobnosti zájemci naleznou na www.vesely-kopec.eu

Ilona Vojancová

Objekty

Tip pro školáky a studenty - na Betlémě pořádáme výpravy do minulosti