Turistické informační centrum má nové prostory

Home » Archiv aktualit » Turistické informační centrum má nové prostory

Datum vydání: 9. 10. 2012

Turistické informační centrum města Hlinska se může od pátku 24. srpna 2012 pyšnit novými prostory v areálu památkové rezervace Betlém, konkrétně se jedná o růžovou chaloupku s číslem 561 v těsné blízkosti Café Mandala. Bez pochyby jde o velmi příjemnou změnu, jak pro pracovníky zdejšího TIC, tak i pro jeho návštěvníky. Otevření předcházel slavnostní ceremoniál spojený s revitalizací Betléma. Došlo k přestřižení pásky starostkou města PhDr. Magdou Křivanovou, místostarostou Ing. Pavlem Šotolou, manažerkou cestovního ruchu Ing. Martinou Kesnerovou, předsedkyní Poslanecké sněmovny Miroslavou Němcovou, biskupem královehradeckým Mons. JUDr. Ing. Janem Vokálem JU.D.

Přízemí slouží výhradně k provozu informačního centra a nabízí mnohem větší plochu pro vystavení propagačních materiálů, suvenýrů z Hlinecka, map a spousty dalších věcí, zatímco v prvním patře je ke zhlédnutí stálá expozice hraček. K vidění jsou hračky historické, lidové a nechybí ani modernější, vše ručně vyráběné ze dřeva. Většina z vystavených exponátů je z dílny pana Bukáčka a pana Makovského z Dědové.

Novinkou je také možnost připojení k internetu pro širokou veřejnost, tato služba nebude nijak zpoplatněna. Do budoucna se hovoří i o dalších příjemných změnách, které zpestří turistům i místním návštěvu zdejšího informačního centra.

Pracovníci TIC se těší na vaši návštěvu.

Objekty

Turistické informační centrum má nové prostory Turistické informační centrum má nové prostory